دوربین مداربسته

دوربین مداربسته هنسل Hensel

در مورد دوربین مداربسته Hensel بیشتر بدانید؟ ، در این مطلب می خواهیم در مورد دوربین مداربسته Hensel توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم . احتمال عبارات OEM و ODM به گوشتان خورده است . OEM به معنی بهره گیری از محصول تولیدی یک شرکت با برند شرکتی دیگر می ‌باشد .

ODM به معنای استفاده از محصول تولیدی یک شرکت با طراحی ، دیزاین و برند شرکت دیگر است.

دوربین مداربسته هنسل

به جرات می شود گفت که بیشتر از ۸۰ ٪ برند های موجود در بازار OEM می باشند و هیچ دخالتی در ساخت محصول ندارند ! در حال حاضر با بررسی برند های OEM بازار ایران در خدمت شما هستیم .این موضوع فقط مرتبط به سیستم ‌های نظارت تصویری نیست و در تمامی تولیدات و صنایع به چشم می‌ خورد . بعضی تولید می ‌کنند و بعضی دیگر تولیدات آن ها را با برند خود و یا برند و دیزاین خود می فروشند.

پیشتر از این در سیستم ‌های نظارت تصویری، بعضی شاهد تجهیزات ODM بودیم و شرکت ها حداقل به لحاظ ظاهر محصولات خود را با طراحی به خصوصی عرضه می ‌کردند ولی طی چند سال اخیر معمولا کمپانی ‌ها به ‌سمت تجهیزات OEM متمایل می شوند و شاهد انبوهی از دوربین ‌ها با شکل و شمایل کاملاً یکسان و برند های گوناگون در بازار هستیم . این امر نه فقط باعث سردرگمی مشتریان و کاربران شده بلکه به بدبینی آن ها نسبت به برند های موجود، دامن زده است.
علت همه ی این رویکرد شرکت ها به OEM هم چیزی نیست جز ، کم کردن هرچه بیشتر هزینه ‌ها، قیمت تمام شده پایین‌تر، سود زیادتر و بستن راه های ارتباط کاربران با تولید کننده ‌های اصلی و یا شاید خدمات بهتر بدون نیاز به کمپانی خارجی که ممکن است در تحریم های تجاری گریبان گیر شود . البته در این میان سودجویان و دلالان مدعی علاوه بر این می ‌توان اجناس را به نام کشورهای ثالث و با قیمت بالا بفروشند. البته شاید یکی از عامل های روی‌ آوردن بازار به تجهیزات OEM نام‌ های نامانوس کمپانی ‌های تولیدکننده است.
کافیست به اسم و برند شرکت های مطرح سازنده دوربین شبکه و دوربین مداربسته کشور چین دقت کنید.Cantonk, KaanSky, GWSecu, LAvision, Hanbang, Eonboom, Dahua, Longse, Hikvision و خیلی های دیگر.
امروز مخصوصاً هایک ویژن و داهوا که از شرکت های بزرگ تولید کننده دوربین مداربسته و جزو ۱۰ برند اول رده بندی دنیا هستند، به گوش کاربر ایرانی نامی آشنا دارند ولی مابقی غریبه و نامانوس می ‌باشند . اصولاً ذائقه کاربران با اسم های غربی مانوس‌تر می باشد و تولیدات همین شرکت ها با برند هایی مثل رستر ، فیلر ، اسپرادو , کستل , هنسل , آیتکس , پراد , رتکس , سی‌پی‌پلاس , زدویو و… به آسانی و با قیمت زیادتر به فروش می رسند! برند های کاملاً ایرانی مثل رستر بنام انگلستان، آیتکس و رتکس بنام کانادا، هنسل، اسپرادو، کستل و پرادا بنام کره، سی‌پی‌پلاس به اسم آلمان و… در سایه نبود نظارت لازم و با تبلیغات گسترده و فریبنده، سود زیادی از این بازار به جیب زده‌اند.
دوربین مداربسته Hensel نیز از جمله برندهای OEM ایرانی است که تا امروز در کار خود موفق عمل نموده است.
ولی در این میان برندهای نام اشنایی هم وجود دارند که با استفاده از سخت افزارهای خارجی و تولید تجهیزات در داخل کشور با نام ایرانی ، محصولات بسیار با کیفیتی را به بازار عرضه می نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *