BLC چیست ؟

BLC در دوربین مداربسته چیست؟

BLC در کنار سایر تکنولوژی ها مانند HLC, WDR, 3D DNR برای کنترل نور محیط و بهبود قابلیت های عملکردی دوربین مداربسته مورد استفاده قرار می گیرد.

واژه BLC مخفف Back Light Compensation است. یکی دیگر از قابلیت های کنترل نوری در دوربین مداربسته و رفع نواقص تصاویر نهایی است. این قابلیت قبل از WDR مورد استفاده قرار گرفته است و قدرت عملکردی کمتری نسبت به آن دارد.

اختلاف سطح نور در محیطهای مختلف یکی از مشکلات اصلی در تصاویر دوربین ها است. مکانیزم BLC یکی از مکانیزم های اصلاح کننده این مشکل است. در این قابلیت قسمت های پر نور تصویر نادیده گرفته میشوند. و از این طریق امکان گرفتن تصویر در قسمت های کم نور تر تصویر به وجود خواهد آمد. مشکل این تکنیک نسبت به WDR  این است که، گرچه تصویر در قسمت های کم نور کمی بهتر خواهد شد اما تفاوتی را در قسمت های پرنور تصویر ایجاد نخواهد کرد و شما همچنان ضد نور موجود در تصویر را خواهید دید. با این حال به علت ساده و ارزان بودن این روش استفاده از آن بسیار رایجتر از WDR  است.

BLC چیست ؟

HLC یا HSBLC چیست؟

قابلیت HLC هم مانند BLC یک مکانیزم دیجیتالی برای کنترل تابش نور مستقیم در لنز دوربین مداربسته است. HLC مکانیزمی است که در آن قسمت های پر نور در تصویر به صورت دیجیتال پوشانده می شوند تا از تاثیر بر روی سایر نقاط تصویر جلوگیری شود. این مکانیزم معمولاً در ساخت دوربین های پلاک خوان استفاده می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *